Roy Einar Dreng & Friends​

Roy Einar Dreng in show and concert

Zapraszamy na  fuzję bluesa, folku i ballady !!!

    Roy Einar Dreng -gitarzysta, wokalista, kompozytor i poeta gra muzykę nurtu americana wzbogaconą szorstkim skandynawskim folkiem

Zainspirowany twórczością Boba Dylana  początkowo pokazywał ludziom piękno muzyki i poezji Boba, ale na swój własny sposób.

    W kompozycjach Roya kryje się dużo więcej niż inspiracja amerykańskim country i bluesem. muzyk zabiera słuchaczy w świat norweskiej sagi, surowej ale pełnej liryzmu. Nieco chrapliwym bardzo emocjonalnym głosem śpiewa o prostych, zwyczajnych sprawach, które w jego tekstach nabierają filozoficznej głębi, stają się opowieścią o naturze człowieka, o sensie jego życia.

  Na scenie ten potomek wikingów porywa energią i żywiołowością, udowadnia, że naprawdę wywodzi się z tradycji skandynawskich skaldów.

   Roy Einar Dreng występuje solo lub z towarzyszeniem  muzyków.

  W Polsce wystąpił mi.in. na Pikniku Country w Mragowie, na Nordic Talking Festival w Gdańsku , na Tak Brzmi Miasto Toruń-showcase oraz na wielu mniejszych festiwalach.  Występuje także we Włoszech, Danii i oczywiście rodzinnej Norwegii. Jest tam m.in. stałym gościem na Dylan Festival w Beitostølen.

   Jest czynnie zaangażowany w inicjatywach i działaniach proekologicznych.

Jesienią tego roku ukaże się kolejny, czwarty album, również w wersji winylowej.

Więcej informacji:

https://www.facebook.com/redreng/notifications/

Linki do muzyki:

Wstęp 20 zł

Leave a Comment

Scroll to Top
Przewiń do góry